• Domů /
  • Aktuality
  • /
  • Smutný předvánoční příběh. Policista zastřelil fenku, která bránila svého pána

Smutný předvánoční příběh. Policista zastřelil fenku, která bránila svého pána

Instagram

Smutný případ před Vánoci rozzuřil Barcelonu a pobouřil svět. Fenka jménem Sota, kterou dost Španělů znalo jako pejska mladého bezdomovce, byla zastřelena policistou. Podle všeho nejspíš jen bránila svého pána, který se hádal se strážníkem. 
Sama policie tvrdí, že jejich příslušník, požadoval po bezdomovci, aby dal psa na vodítko. Pes měl ale policistu kousnout a on ho v sebeobraně zastřelit.

Tato verze ale neodpovídá výpovědím svědků. Muž jménem Carlos, který vše viděl na vlastní oči, řekl španělskému deníku El Pain: Policisté byli velmi sprostí a nadávali mladíkovi. Pes byl z toho nervózní a začal štěkat. Strážníka ale nenapadl. Jeden policista vytáhl obušek a hrozil s ním bezdomovci a ten druhý vytáhl zbraň a prostě psa zastřelil." Mladík pak chytl skateboard a policistu uhodil tak, že mu ulomil zub.


Vše je o to smutnější, že Sota jen bránila svého milovaného pána. Videa z místa incidentu zdokumentovala, jak fenka leží v krvi a mává ocáskem. To už je ale její majitel v poutech v policejním voze. Bezdomovec je nyní obviněn z napadení úřední osoby.
Policista se hájí tím, že jednal v sebeobraně. Momentálně byl postaven mimo službu, ale z důvodu úrazu (má ulomený zub). 
 

Smutný předvánoční příběh. Policista zastřelil fenku, která bránila svého pána
Instagram

Smrt Soty spustila obrovské prostesty nejen v Barceloně, ale po sociálních sítích celého světa. Organizace bojující za práva zvířat PACMA řekla, že bude ostře sledovat vyšetřování. Dokonce se přidala i politička Ada Colau, která řekla v tisku, že bude bojovat za to, aby se celá věc prošetřila a viníci byli potrestání.


Ve středu 22. prosince proběhly v ulicích Barcelony prostesty, kterých se zúčastnilo 3,5 tisíce lidí, kterým smrt fenky nebyla lhostejná a chtějí trest. Po celém světě lidé dávají své fotografie na sociální sítě s hashtagem #justiciaparasota (spravedlnost pro Sotu).

Barbara Vávrovábroken heart