• Domů /
  • Aktuality
  • /
  • Pes v posteli? Rozhodně ano

Pes v posteli? Rozhodně ano

Ilustrační foto
Instagram

Milujete své čtyřnohé mazlíky natolik, že jim dovolujte spát s vámi v posteli? Jestli ano, tak vás tento článek potěší. Pes v posteli je totiž plus. A to i přesto, že často zabírá spoustu místa a někdy možná i chrápe. Na náš spánek působí podle výzkumů pozitivně.

Vědci v Americe oslovili 962 žen. To je docela slušný vzorek. A teď se držte, 31 % spí v posteli s kočkou, 55 % s psíkama a 57 % s partnerem. Mezi partnerem a psy není moc velký rozdíl, že? Samozřejmě, některé ženy spí i s partnerem i s pejskem, jinak by nám to procentuelně nevycházelo.

Nejvtipnější je, že podle výzkumu na náš spánek kočky a partneři působí rušivě. Zatímco pejsci jsou vhodnými společníky, informoval o tom ladbible.com. Je úplně jedno, jestli je to malý nebo velký pejsek, na nás každopádně působí uklidňujícím způsobem a dopřáváme si díky jejich přítomnosti kvalitnější spánek. Pes je zkrátka nejlepší přítel. A stejně jako my prý prožívá myšlenky a pocity během spánku. Mají na jeho prožitek vliv zážitky, které přes den prožil. Pokud jsou pozitivní, spí klidně. Hází sebou ve spánku, pokud naopak během dne zažili něco negativního.  
Opět se tedy potvrdilo, že mít psa nablízku je ku prospěchu. A protože já patřím k těm 31 %, co má v posteli kočku, budu ji asi muset naučit spát na gauči.

Barbara Vávrová heart