• Domů /
  • Akce a události
  • /
  • Mezinárodní propagační výstava koček Spring Star Show. V čem všem je jiná?

Mezinárodní propagační výstava koček Spring Star Show. V čem všem je jiná?

Navštívili jsme mezinárodní propagační výstavu koček – Spring Star Show. Ta je výjimečná hned z několika důvodů. Celá výstava měla charitativní nádech. Svůj koutek tu měli útulkáři ze 4 českých útulků. Kočičky tak dostaly šanci najít nové domovy. Celé dva dny probíhaly odborné přednášky a veřejnost, tak měla možnost zlepšit své znalosti. A hlavně se nejednalo o klasickou soutěž. Tady  nejkrásnější kočku nevybírala odborná porota, ale sami návštěvníci.

Během výstavy kočky pohodlně ležely ve svých pelíškách, hrály si anebo spaly. Šlo především o to, spojit chovatele s veřejností. Lidé zde mohli vidět plemena, o kterých neměli ani ponětí. Jako například singapurské kočky, které navštívily Českou republiku poprvé. Nebo nové plemeno kočky – lykoi. To je uznané v Česká republice teprve od roku 2016 a chovají ho pouze dvě chovné stanice. Není se čemu divit, takový kocourek lykoi k uchovnění vás vyjde tak na 170 tisíc korun, potvrdila nám chovatelka Jana Leinweberová. Dále se milovníci koček mohli poradit se zkušenými chovateli, co a jak ve své péči o domácí mazlíčky zlepšit. Svému chlupatému kamarádovi se daly nakoupit dobroty, škrabadla, hračky a mnoho dalších vymožeností. 
 

Mezinárodní propagační výstava koček Spring Star Show. V čem všem je jiná?
plemeno Lykoi
Prima TV

Část výstavy byla pojmenována jako umísťovací. A to z toho důvodu, že zde dostaly prostor kočky z útlulků. Konkrétně ze 4 útulků z celé České republiky. Na nabídku kočiček, které na výstavě domov nenašly, se můžete podívat ZDE.  „V loňském roce, zde ze 42 útulkářů našlo domov 21, takže přesně polovina. Je to velice důležité dát vedle čistokrevných koček prostor i nalezencům a jsem rád, že se tato tradice dodržuje,“ pochvaloval si organizátor Vlastimil Jura. 
Veřejnost si mohla krom rad od chovatelů poslechnout i mnoho odborných přednášek. Jako třeba tu o felinoterapii, neboli léčení pomocí koček. Pomáhat lidem po jejich psychické i zdravotní stránce totiž nemusí jen psi a koně. Kočky jsou velice vyhledávaným terapeutem například v Thomayerově nemocnici v Praze, potvrdila nám Mgr Eva Křemenová, která se felinoterapii se svou kočkou dlouhodobě věnuje. 

Barbara Vávrováheart
 

Mezinárodní propagační výstava koček Spring Star Show. V čem všem je jiná?
Na Spring star show bylo mazlení povoleno
Prima TV