• Domů /
  • Krejzovi pomáhají
  • /
  • KREJZOVI POMÁHAJÍ: Zrzík hledá svého virtuálního přítele, pomůžeme mu?

KREJZOVI POMÁHAJÍ: Zrzík hledá svého virtuálního přítele, pomůžeme mu?

Zrzík a jeho plenková výbava. I s ní je ale lamačem srdcí jak kočičích, tak lidských.

Seriál KREJZOVI je v plném proudu a díky nim se můžeme podívat do dalšího útulku, který pečuje o naše zvířecí přátele. Každých 14 dní totiž s projektem Krejzovi pomáhají navštíví jeden útulek, azyl nebo dočasnou péči a ukážou vám několik jejich chlupatých svěřenců, kteří hledají domov.

Tentokrát se s kamerou zastavili v Kočičím útulku Alfonz Úmonín, kde mají v péči zdravé i těžce nemocné kočky a kocoury. Z toho důvodu u některých nabízí jen tzv. virtuální adopci. To znamená, že pokud si kočičku vyberete, uzavřete adopční smlouvu na dálku, na základě které jí budete přispívat na krmivo a veterinární péči. Z útulku vám na oplátku budou chodit fotky a zprávy o tom, jak se kočičí krasavici daří a jak probíhá její léčba.

Zrzík je jedním z těch, kdo by moc rád našel člověka, který ho adoptuje virtuálně. Je to sice mladý, teprve půl druhého roku starý kocourek, ale kvůli úrazu má trvalé následky. Zrzíkovým nejlepším přítelem jsou pleny, protože po úrazu trpí únikem moči a stolice. I přesto si dokázal zachovat noblesu a je to nejen velký mazel, ale také veliký milovník jídla.

Pokud byste se chtěli stát virtuálním patronem tohoto neodolatelného fešáka, můžete se s útulkem spojit na emailu alfonzumonin@seznam.cz nebo na telefonním čísle 607 734 638. Pokud byste se chtěli na kočičí obyvatele útulku v Umoníně osobně podívat, zastihnete je od pondělí do pátku mezi devátou a šestnáctou hodinou odpolední v areálu společnosti MATALCOM Kutná Hora, a.s. Jako u každého útulku je lepší se nejprve na návštěvě domluvit. Pracovníci útulku totiž pomáhají i s kastračním programem pouličních koček, takže vyjíždí do terénu.

Děkujeme všem, kteří chtějí pomoci zvířatům hledající domov nebo přispívají na péči o ty, které trápí nemoci či zranění. Věříme, že každé zvíře si zaslouží druhou šanci.

 

Gabriela Zvonková

KREJZOVI POMÁHAJÍ: Zrzík hledá svého virtuálního přítele, pomůžeme mu?
Zrzík má sice hendikep, ale to mu vůbec nebrání chodit na pravidelné procházky kolem útulku.