• Domů /
  • Aktuality
  • /
  • Číňanům možná odzvoní v konzumaci psího masa

Číňanům možná odzvoní v konzumaci psího masa

Instagram

Čína a psí maso, asi vám právě naskakují zhnusené výrazy. Možná to vše brzy skončí. Čínští právní experti by rádi Lidovému kongresu v Pekingu v březnu předložili návrh zákona, který by měl tyto praktiky zakázat. Zda se ale podaří zákon prosadit je ve hvězdách.

Většina Číňanů pokládá psí maso za zdroj ohromné síly. I knihy z období dynastie Ming (1368 až 1644 našeho letopočtu) hovoří o moci psího masa. Podporuje srdeční oběh i potenci. Mohou ho konzumovat ženy i muži všech věkových kategorií. 
Tradice ale už není pro dost občanů svatou a rádi by zakázali nejen konzumaci psího a kočičího masa, ale hlavně týrání zvířat. Příprava tohoto druhu pokrmu je totiž podle ochránců dost krutá. Připravujeme jen psy, kteří jsou chováni výhradně ke konzumaci," argumentuje šéf řetězce restaurací v South China Morning Post.

Číňanům možná odzvoní v konzumaci psího masa
Instagram

Veřejnost ale na sociálních sítích rozvířila debatu ohledně černého trhu. Pokud se konzumace masa zakáže, vznikne černý trh a ti, kdo budou chtít psa k obědu, si ho seženou anebo ukradnou," namítají. 
Ne všichni Číňani ale naše věrné kamarády jedí. Někteří mají odpor. Podle deníku Týden.cz se v anketě na toto téma vyjádřilo pro zákaz 34% Číňanů, 31% bylo proti a zbytek nechce konzumovat maso vůbec. Účastnilo se 1,6 miliónů obyvatel Číny z celkové 1,4 miliardy. Největší počet příznivců psích pokrmů je ze severovýchodu Číny a také Koreje. 


Pokud plánujete návštěvu nejlidnatější země světa a bojíte se, co vám v restauraci podstrčí, tak nemějte strach. Psy připravují pouze ve vybraných restauracích.

 

Barbara Vávrová broken heart